Bukser
Mellemlag
Skiundertøj og skisokker
Store størrelser
Tasker og rygsække
Bukser
Mellemlag
Skiundertøj og skisokker
Store størrelser
Tasker og rygsække
Jakker
Bukser
Mellemlag
Skiundertøj og skisokker
Varmeelementer
Tasker og rygsække
Skiundertøj og skisokker
Store størrelser
Udsalg og tilbud
Skistave
Sikkerhedsudstyr
Langrend / skitouring
Skivoks og vedligehold
Populært
Jagt og overlevelse
Solbriller
Rygsække
Tasker og rygsække til skituren
S-Z
Udsalg og tilbud
Atomic Savor L Photo er en skibrille med fotokromisk linseteknologi, der automatisk tilpasser sig skiftende lysforhold. Linsen bliver mørkere i sollys og lysere i overskyet vejr, hvilket giver optimal synskomfort under varierende forhold på pisten.
Den cylindriske dobbeltlinse har en ydre linse i ridsefast polykarbonat og en indvendig linse med avanceret 8x antidug-belægning. En hydrofobisk coating på ydersiden får sne og vand til at prelle af, så synsfeltet forbliver klart i fugtigt vejr.
Brillen har et ansigtsskum i tre lag Adaptive LF-skum, som former sig efter ansigtet for god pasform og komfort. Ventilationsskum øger luftgennemstrømningen, og den silikonebelagte rem holder brillen sikkert på plads – også over hjelm. OTG Lite-design gør modellen velegnet til brug over almindelige briller.
Specifikationer
Linse: Red Photo (kat. 3-1)
Photochromic Lens Technology
Cylindrical Double Lens
Anti-scratch Outer Lens (PC)
Hydrophobic Lens Coating
8x Anti-fog Inner Lens (AC)
Adaptive LF Tri-Layer Face Foam
Vent Foam
Silicone-coated Strap
Over The Glasses (OTG Lite)
Large Fit
Vi er et hurtigtvoksende team på mere end 20 ski-entusiaster, der holder til i Sabro tæt på Aarhus. Det er os, der smiler pænt på billedet 🤪
Vi er sjove, smilende, ærlige og elsker en god tur på ski.
Vi vil være danskernes foretrukne skishop. Derfor tilbyder vi dig prisgaranti på HELE sortimentet.
Hvis du har fundet en vare billigere et andet sted, skal du kontakte vores kundeservice.
Du kan også lægge en ordre på varen, hvor du i kommentarfeltet skriver: "Prisgaranti + link til den anden butik". Så sørger vi for, at du får varen til den rigtige pris og kun trækker pengene for dette.
Betingelser:
- Prisen der sammenlignes med skal være totalpris inkl. fragt, dansk moms og evt. told
- Varen skal være på lager hos den anden butik i samme farve og størrelse.
Kunderne er vilde med os
Mere end 500.000 kunder siden 2003.