Bukser
Mellemlag
Skiundertøj og skisokker
Store størrelser
Tasker og rygsække
Bukser
Mellemlag
Skiundertøj og skisokker
Store størrelser
Tasker og rygsække
Jakker
Bukser
Mellemlag
Skiundertøj og skisokker
Varmeelementer
Tasker og rygsække
Skiundertøj og skisokker
Store størrelser
Udsalg og tilbud
Skistave
Sikkerhedsudstyr
Langrend / skitouring
Skivoks og vedligehold
Populært
Solbriller
Rygsække
Tasker og rygsække til skituren
Udsalg og tilbud
POC Want er funktionelle og holdbare solbriller med fokus på komfort og optisk ydeevne. Brillerne er udstyret med Clarity-linser, der sikrer skarpt og kontrastforbedret syn under alle lysforhold. Linserne har UV4-beskyttelse, som blokerer 100 % af skadelige UV-stråler, og er behandlet med Ri-Pel?, der afviser vand, snavs og olie for at opretholde et klart synsfelt.
En anti-ridse-behandling beskytter linserne mod dagligt slid og forlænger deres levetid. De grippy næsepuder sikrer en stabil og behagelig pasform, der holder solbrillerne på plads under brug. POC Want kombinerer avancerede teknologier og en praktisk konstruktion, hvilket gør dem til en pålidelig løsning for beskyttelse og synskvalitet i forskellige miljøer.
Specifikationer og features:
Grippy næsepuder
UV4-beskyttelse
Anti-ridse-behandling
Clarity-linse
Ri-Pel?-behandling
Linse: Clarity Trail/Partly Sunny silver (VLT 18-25%)
Inklusiv:
Blød bæretaske/rengøringsklud
Vi er et hurtigtvoksende team på mere end 20 ski-entusiaster, der holder til i Sabro tæt på Aarhus. Det er os, der smiler pænt på billedet 🤪
Vi er sjove, smilende, ærlige og elsker en god tur på ski.
Vi vil være danskernes foretrukne skishop. Derfor tilbyder vi dig prisgaranti på HELE sortimentet.
Hvis du har fundet en vare billigere et andet sted, skal du kontakte vores kundeservice.
Du kan også lægge en ordre på varen, hvor du i kommentarfeltet skriver: "Prisgaranti + link til den anden butik". Så sørger vi for, at du får varen til den rigtige pris og kun trækker pengene for dette.
Betingelser:
- Prisen der sammenlignes med skal være totalpris inkl. fragt, dansk moms og evt. told
- Varen skal være på lager hos den anden butik i samme farve og størrelse.
Kunderne er vilde med os
Mere end 500.000 kunder siden 2003.