Bukser
Mellemlag
Skiundertøj og skisokker
Store størrelser
Tasker og rygsække
Bukser
Mellemlag
Skiundertøj og skisokker
Store størrelser
Tasker og rygsække
Jakker
Bukser
Mellemlag
Skiundertøj og skisokker
Varmeelementer
Tasker og rygsække
Skiundertøj og skisokker
Store størrelser
Udsalg og tilbud
Skistave
Sikkerhedsudstyr
Langrend / skitouring
Skivoks og vedligehold
Populært
Jagt og overlevelse
Solbriller
Rygsække
Tasker og rygsække til skituren
S-Z
Udsalg og tilbud
Mons Royale Cascade Merino Base Layer 3/4 er et par tekniske skiunderbukser med en kortere længde, som slutter lige over skistøvlen – ideelt til skiløb og vinterbrug. De er fremstillet i et strækbart materiale med 4-vejs stretch, der giver fuld bevægelsesfrihed og en tætsiddende pasform.
De flade flatlock-sømme minimerer friktion og gnidninger mod huden, hvilket øger komforten markant – både under fysisk aktivitet og ved længere tids brug.
Den forkortede længde reducerer bulk i støvlezonen og forhindrer folder, der kan genere under støvler eller skinner. Det gør dem velegnede til både alpint skiløb og touring.
Cascade-serien kombinerer merinouldens naturlige varme, åndbarhed og lugthæmmende egenskaber med teknisk pasform og slidstyrke. Et funktionelt valg til krævende forhold.
Specifikationer
4-vejs stræk
Flatlock-sømme minimerer friktion
3/4-længde
Materiale:
81 % merinould, 12 % nylon, 7 % elastan
Vi er et hurtigtvoksende team på mere end 20 ski-entusiaster, der holder til i Sabro tæt på Aarhus. Det er os, der smiler pænt på billedet 🤪
Vi er sjove, smilende, ærlige og elsker en god tur på ski.

Vi vil være danskernes foretrukne skishop. Derfor tilbyder vi dig prisgaranti på HELE sortimentet.
Hvis du har fundet en vare billigere et andet sted, skal du kontakte vores kundeservice.
Du kan også lægge en ordre på varen, hvor du i kommentarfeltet skriver: "Prisgaranti + link til den anden butik". Så sørger vi for, at du får varen til den rigtige pris og kun trækker pengene for dette.
Betingelser:
- Prisen der sammenlignes med skal være totalpris inkl. fragt, dansk moms og evt. told
- Varen skal være på lager hos den anden butik i samme farve og størrelse.
Kunderne er vilde med os
Mere end 500.000 kunder siden 2003.

